Ustvarjalna vzgoja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

25. nov 2010 16:41

Pa saj je je v srbščini, menda je dovolj razumemo, da bo šlo brez prevajalca?

Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. nov 2010 17:02

Katarina, jaz sem pogledala in pozorno poslušala.Najbrž pa nisem pravi naslov za debato. Moja otroka sta odrasla in kar je, je. Malo neskromno lahko rečem, da mi (nama) je kar uspelo. Vnuke imam daleč, pa tudi, če bi bili tukaj, se ne bi vtikala v vzgojo.

Mogoče si bodo nekateri še vzeli čas. Danes je bil lep dan. Ko pa sem poslušala to gospo, pa lahko rečem, da je danes čisto drugače, kot je bilo pred nekaj desetletji, ko smo bili "mi" majhni.O nasilju in tako dalje, ni bilo govora.Ali pa da bi moja desetletna otroka šla zvečer ven.Halo?  

naor

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

25. nov 2010 17:07

No lepo, da ste si vzeli cajt, za tole pogledat. žal je res tako kot gospa pravi. No vseeno mislim, da sem na dobri poti pri vzgoji otrok. Sicer se pa veselim sproti, ker sta še majhna, se pa pri ta starejšem že kažejo " znaki", da smo na pravi poti. Seveda vsega še bo,.. Itak pa take teme najmanj zanimajo ravno tiste, ki bi jih morale. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 25.nov 2010 17:08

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

25. nov 2010 19:08

Katarina K, malo preveč si nestrpna, se ti ne zdi? Ko si link objavila, je bila večina tistih, za katere meniš, da bi morali 20 minutni film pogledati, v službi. Najbrž še kar nekaj časa. Dvomim, da ima večina takšno službo, da bi lahko v miru, zbrano poslušala (!!!) pripevek.

Potem je treba priti domov, pa kakšno hrano vase dati (in poskrbeti za otroke in najbrž še koga), pa.........Zdajle je ura 19.03, otroci si, recimo umivajo zobe ali pišejo naloge ali...... Kje torej naj bi našle prej omenjene čas, da bi v miru sedele ob računalniku in, morda v njim precej tujem jeziku, torej zbrano, poslušale predavanje. In potem še pisale mnenje tule.

Hm?

rimljanka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

25. nov 2010 19:15

rimljanka je napisal/a:

Katarina K, malo preveč si nestrpna, se ti ne zdi? Ko si link objavila, je bila večina tistih, za katere meniš, da bi morali 20 minutni film pogledati, v službi. Najbrž še kar nekaj časa. Dvomim, da ima večina takšno službo, da bi lahko v miru, zbrano poslušala (!!!) pripevek.

Potem je treba priti domov, pa kakšno hrano vase dati (in poskrbeti za otroke in najbrž še koga), pa.........Zdajle je ura 19.03, otroci si, recimo umivajo zobe ali pišejo naloge ali...... Kje torej naj bi našle prej omenjene čas, da bi v miru sedele ob računalniku in, morda v njim precej tujem jeziku, torej zbrano, poslušale predavanje. In potem še pisale mnenje tule.

Hm?

rimljanka
No mogoče sem res malo nestrpna, je bilo pa mišljeno na 80 klikov na odprto temo, v desetih minutah po odprtju teme, kar je po mojem mnenju pomenilo, da so odprli temo in na hitro brez branja tudi zaprli. No mogoče so si pa sami pri sebi rekli : ko pridem domov, oz, zvečer, ko bomo imeli čas,.. si bomo prebrali . Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

25. nov 2010 23:31

No Katarina K.

Mogoče si tudi ti slabo poslušala tale interviju. Kod kaže imaš sindrom nestrpnosti.

Vzadnjem času je bilo na kulinariki odprtih kar nekaj tem, ki imajo neko skupno vez. Če bi poslušala samo vas, bi se vprašala pa od je pridejo vsi tisti ljudje, otroci, ki imajo vse kar hočejo, se oblačijo po zadnji modi ter ponižujejo druge , ki tega nimajo.

Dejstvo je, da biti prezgodaj pameten, ko še niti ne veš kako in kaj bo .....

Če bi tak link posredovala oseba, katerih otroci so dopolnili recimo vsaj nekje 18-20 let, če je sploh mogoče določiti , kdaj se res pokaže,  kako smo svoje otroke vzgojili, ne bi nič rekla. Poleg tega je tudi razlika v tem koliko jih imaš. Sama se gibljem v krogu kjer so družine z najmanj tremi otroci, ena jih ima celo sedem. Njihove mame vedo povedati kakšna razlika je od enega do drugega z istim načinom vzgoje. Pa se bo seveda spet kdo našel, pa izjavil, da imajo veliko otrok samo taki , ki niso izobraženi. V naši skupini je sedem parov, od tega imajo štirje starši doktorski naziv, dva sta profesorja, defektologinja.....

Ko otrok stopi v obdobje pobertete, so učinki le te lahko precej šokantni.Sama sem mislila, da nekaterih stvari kar ne bom mogla preživeti. Po pogovorih z drugimi starši, ki so to obdobje že dali mimo sem videla, da so pač določene zadeve popolnoma normalne. V času najinega odraščanja nekater stvari niti niso smele priti na dan zaradi trde vzgoje našin staršev.

Je pa opaziti, da ima gospa tudi neko versko podlago in da ji nekatere vrednote in kreposti niso tuje.

Moje mnenje.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. nov 2010 7:43

Mizarka, zgleda, da si link dobro poslušala, si pa slabo prebrala moj zgornji post.Če bi ga dobro prebrala, bi videla, da pišem, da vem, da imam še majhna otroka in da me čaka še dolga pot. Me veseli, da se giblješ v tako elitnih krogih, da so tvoji prijatelji, defektologi, profesorji,... No tudi moja dobra prijateljica je defektologinja in ravnateljica na šoli za posebne potrebe, ja in? Škoda, da se spuščam tako nizko, to ni bil namen mojega posredovanja linka. No itak se vedno najde nekdo, ki skrene s teme in nato iz nekaj dobrega nastane ena ceeela Se opravičujem, če se zdi zaradi tega zgoraj napisanega, kot, da sem pojedla vso pamet tega sveta. Želela sem, le, da še kdo pogleda tale interviju, ker se mi zdi koristen. In nič drugega. No mogoče kakšen pameten komentar ali misel na to temo, nikakor pa ocenjevanje mene. No sej prav, da poveste, da se vam zdim nestrpna, tudi prav, me niti malo ne moti.Sej to je javen forum in vsak ima lahko svoje mnenje. Nisem pa hotla dat vtisa, da že vse obvladam, ker sta moja dva otroka še majhna in me čaka še dolga pot. Upam, da smo na pravi.Se vsaj trudimo. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 26.nov 2010 07:55

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

26. nov 2010 8:39

Katarina, tudi ti očitno nisi dobro prebrala mizarkinega zapisa, saj bi sicer videla, da se omenjanje profesorjev, defektologov...nanaša na običajno miselnost, da imajo veliko otrok večinoma neizobraženi starši in nikakor ni bil njen namen kakršnakoli samohvala, češ, v kakšnih izobraženih krogih se giblje.

Tudi mene je zmotil tvoj odziv na to, da na "tvojo temo" ni bilo takojšnjega odziva. Sama si filmčka nisem ogledala, si ga pa verjetno bom. Imam dva fanta, ki sta OK in tudi jaz ugotavljam, da sta ob enaki vzgoji, popolnoma različni osebi in bi si za marsikatero stvar pri enem ali drugem želela, da bi bilo drugače. In potem se mal zamislim in vedno znova ugotavljam, da me motijo stvari, ki so nekje zasidrane v mojem, moževem in še kakšnem karakterju in jih tudi pri nas nekako ne maram.

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2010 9:40

[citat=--mizarka--]

Je pa opaziti, da ima gospa tudi neko versko podlago in da ji nekatere vrednote in kreposti niso tuje.

Moje mnenje.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/[/citat]

 

Ježeš, ta ekskluziviem, da je treba imeti "versko podlago", da človeku ne bodo tuje vrednote in kreposti - a lahko vsaj to preskočimo?

Ker, mizarka, svoje slabo prikrite napadalnosti do ljudi, ki imajo kako stopnjo višje izobrazbe očitno ne moreš brzdati, daj  vsaj pri delitvi na to, kdo da ima vrednote in kdo da jih nima, poskusi s tem. Prav?

 

Gospa Milica mi je pa okej.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti